Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda belge dağıtım töreni

Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlülerin eğitim, iyileştirme ve toplumsal hayata kazanımları için eğitim-öğretim faaliyetleri, sosyo-kültürel etkinlikler, mesleki kurs programları yoğun olarak sürdürülüyor.

İŞKUR Adana İl Müdürlüğü, Yüreğir Halk Eğitim Merkezi ve Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu iş birliğinde, Kurumun Açık Bölümünde kalan hükümlülerin istihdama yönelik meslek, iş ve beceri kazanmaları için "Oto Genel Bakım ve Onarım Kursu" açıldı. Kurs, 26 Nisan - 8 Haziran 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olup, 10 kursiyer katıldı. 9 Haziran 2009 tarihinde yapılan kurs bitirme sınavı neticesinde tüm kursiyerler başarılı olarak, belge almaya hak kazandı.

"Oto Genel Bakım ve Onarım" Kursunda başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan 10 kursiyere sertifikaları 10 Temmuz 2009 tarihinde saat 14:30’da Cumhuriyet Savcısı Mustafa Hakan Uyar, F Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yunus Şener, Kurum Müdürü Nedim Elbistan, eğitim ve psiko-sosyal servis çalışanları ve Kurs Eğitimcisi Ökkeş Özpınar'ın katıldığı törende verildi.

Sertifika töreninden sonra kursa katılanların başarılarını kutlamak amacıyla yaş pasta kesilerek misafirlere ikram edildi.
Etkinliğe, Ceza İnfaz Kurumumuzun açık kısmında kalan 46 hükümlü katıldı.