Ankara Açık’ta belge dağıtım töreni

Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda Polisan Boya San. Tic. A.Ş. iş birliğiyle düzenlenen boyacılık meslek edindirme kursunu başarıyla tamamlayan hükümlülere sertifikaları 3 Mayıs’ta yapılan programda dağıtıldı.

Şaşmaz Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Bakır, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu, Başsavcı Vekili Bekir Selçuk, Tetkik Hâkimi Feyzullah Taşkın, Cumhuriyet Savcısı Osman Atalay, İŞKUR Ankara İl Müdürü Savaş Karataş, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Gümüş, Kurum Müdürü Hulûsi Sağır, Ankara 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Bekir Alanoğlu, Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Muammer Seyitoğlu, Polisan Boya İç Anadolu Bölgeler Müdürü Zafer Topaktaş, 2. Müdürler Ahmet İhsan Birlik, Vedat Ali Yıldırım, Temel Göğüş ve Erdem Yavuz, Türközü Oğuzhan Anadolu Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Ayhan Ünal, Kurum Öğretmeni Recai Yıldız, Öğretmen Mehmet Büker, diğer personel ve hükümlüler katıldı.

Kurum Müdürü Hulûsi Sağır, Türkiye'nin boya sanayinde önde gelen firmalarından biri olan Polisan Boya San. Tic. AŞ.'nin desteğiyle 17 Mart - 7 Mayıs 2008 tarihleri arasında düzenlenen inşaat boyacılığı meslek edindirme kursunda 20 hükümlü’den 14'nün başarılı olarak belge almaya hak kazandığını belirterek, ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutukluların iş ve meslek eğitimleri için bu kursların açılmasında kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplumun desteğinin önemine dikkat çekti.

Kurum Müdürü Sağır, şöyle konuştu: “Kurumuzdaki hükümlerin iş ve meslek eğitimleri için Polisan Boya San. ve Tic. AŞ iş birliğiyle açtığımız bu kurs, özel sektör-kamu iş birliğine güzel bir örnektir. Kursun düzenlenmesinde Millî Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, İŞKUR Ankara İl Müdürlüğü ve Mamak Kaymakamlığı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Türközü Oğuzhan Anadolu Meslek Lisesi Müdürlüğü destek ve katkıda bulundu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Bakır, iki hükümlüye belgelerini verirken, inşaat boyacılığı alanında yeterli sayıda usta olmadığını hatırlatarak, bu kursu başarıyla tamamlayan hükümlülerin salıverilme sonrasında mesleklerini güzel bir şekilde yapıp, kendilerini kanıtlayacaklarına inandığını ifade etti.
Törende, inşaat boyacılığı kursunda başarılı olan 14, bilgisayar işletmenliği kursunda başarılı olan 10 hükümlü ile 6 personele belgeleri, Protokol üyeleri tarafından verildi.

Belge dağıtımının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ses Sanatçıları Halis Çaşkurlu ve Nilgün Kızılcı ile saz ekibi, Türk Halk Müziği konseri verdiler.

Birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği konserde, sertifika sevinici doyasıya yaşadılar.