Kozan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda

 tiyatro gösterisi

 

 

 

 

 

Kozan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular “Şahinbey” adlı tiyatro oyununu başarıyla sahneledi.

 

 Erkek hükümlü ve tutukluların geçtiğimiz ay gerçekleştirdikleri gösteriyi Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bal, Cumhuriyet Savcısı Merih Palandöken, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu Başkan ve üyeleri, Kurumu Müdürü İsmail Gül, Jandarma Karakol Komutanı Ahmet Kaymak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Haluk Özen, Kurum 2. müdürleri, hükümlü ve tutuklular izledi.


Gaziantep’in kurtuluşunun konu edildiği oyunda; oyunun kahramanı Şahinbey, çeşitli cephelerde savaşarak gazi olur. Savaştan döndüğünde memleketi Antep düşmanlar tarafından işgal edilmiştir. Zaten yetim büyüyen Şahinbey, bu duruma çok üzülür. Topladığı gönüllülerle birlikte düşman ordusuna karşı gelir ve şehit düşer.
 

Kozan Muharip Gaziler Derneği Başkanı ve Kore Gazisi Sebahattin Barış, oyundan çok duygulandığını ve zaman zaman da çok heyecanlandığını belirterek, böyle bir oyunun sahnelenmesi nedeniyle emeği geçenlere teşekkür etti.