Muş Cezaevinde yeni yıl coşkusu

 

 

Muş E Tipi Kapalı Cezaevinde yeni yıl kutlamaları nedeniyle düzenlenen gecede büyük coşku yaşandı. 30 Aralıkta Mahallî Sanatçılar Sami Ürek, Varol Barış, İkram Güneş, Alihan Kaplan, Güven Büte ve Cemil Ketir tarafından verilen konser ile tutuklu ve hükümlüler moral depoladı.                                

Yeni yıl kutlama programına; Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, Hâkimler Mustafa Akgül ve Feridun Becerikli, Cumhuriyet Savcıları Turan Doğan, Cesim Eren, Erkan Kalkan ve Tahir Apaydın, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu Başkanı Muzaffer Namlıkul ve Üye Abdurrahman Şener, Kurum Müdürü Zeki Aydoğdu, Jandarma Bölük Komutanı Uğur Başkonak, Cezaevi II. Müdürleri İ. Şenol Önerli ve Abdullah Ulaş, personel ile tutuklu ve hükümlüler katıldı.

Sanatçılar, verdikleri konserde yörenin sevilen türkülerini seslendirdiler. Kimi türkülerle duygulanan dinleyeciler, hareketli parçalar sırasında halay çekerek stres attılar. Tutuklu ve hükümlülerin yanı sıra davetlilerin de büyük ilgi gösterdiği etkinliklere tutuklu ve hükümlüler ile personel de katkıda bulundu. Tutuklu Mecit Sönmez, seslendirdiği türkülerle dinleyenleri neşelendirdi. Cezaevi Saymanı Ali Ak da seslendirdiği Türk sanat müziği parçaları ile geceye renk kattı. İlerleyen saatlerde Cezaevi Folklor Ekibi de bir gösteri gerçekleştirdi. Gösteri sırasında bir oyuncunun göğsünden Türk Bayrağı çıkararak Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın’a takdim etmesi alkış topladı.

Gecede bir konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, etkinlikler nedeniyle emeği geçenlere teşekkür ederken, tutuklu ve hükümlüler ile personelin yeni yılını kutladı.